SPORTOWO

ZAKO BOULDER POWER - Puchar Polski w Boulderingu

 
 
 
 
 
3-4 września 2016
 
ZAKO BOULDER POWER - Puchar Polski w Boulderingu
 
 
Integralną częścią 12. Spotkań z Filmem Górskim są 11. zawody boulderowe Zako Boulder Power im. Bogusia Probulskiego.
 
Stanowią one edycję Pucharu Polski w boulderingu. Areną zmagań będzie Plac Niepodległości, gdzie 3 i 4 września na ścianie wspinaczkowej od Gatowalls, zostaną rozegrane eliminacje, półfinały i finały w boulderingu, w klasie senior i młodzieżowiec.

Podczas finału zawodów w niedzielny wieczór wystąpi znakomity artysta performer, spawacz z Małej Manufaktury Radykalnej Metamorfozy Złomu - Bartek Kolbusz, który „na żywo” stworzy statuetki dla najlepszej pary seniorów. Zawodnikom towarzyszyć będzie muzyka tworzona przez dj-a De la Rocka. W pobliżu zawodów wspinaczkowych odbędą się pokazy chodzenia na taśmie-slackline, prezentowane przez członków Slackhouse. Zachęcamy wszystkich do kibicowania i gorącego dopingu!

Patronat honorowy: Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
Organizacja: Polski Związek Alpinizmu, Stowarzyszenie Spotkania z Filmem Górskim, Urząd Miasta Zakopane i Zakopiańskie Centrum Kultury
Sponsor główny: Regatta

12. Spotkania z Filmem Górskim odbędą się w Zakopanem w dniach 31 sierpnia – 4 września. To jeden z największych tego typu festiwali w Polsce. Corocznie w pierwszy weekend września do Zakopanego przybywają miłośnicy gór, by wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Gośćmi Spotkań są wybitne osobowości świata gór i kultury z całego świata. Wydarzenie ma szczególną renomę, ponieważ Polacy należą do czołówki światowego himalaizmu. Podczas Spotkań omawiane są zatem również ich osiągnięcia i plany.

W programie tegorocznych Spotkań m.in. międzynarodowy konkurs filmu górskiego, spotkania z ludźmi gór – wybitnymi przedstawicielami wspinaczki i himalaizmu z Polski i zagranicy, wycieczka w Tatry w stylu retro, Puchar Polski we Wspinaczce Sportowej (Bouldering), Akademia Górska, pokazy highline i slackline.

Szczegóły TUTAJ 

(em)