FELIETON

Felieton

 
Z NOTATNIKA SERWETY: Jak nie do pieca to…?
14 czerwca 2021
Przechadzając się Kamieńcem w dół, do ulicy Tatary, nie da się w żaden sposób nie poczuć smrodu palonych w piecach śmieci.... więcej »
 
 
 
W POŁOWIE DROGI DO Z: O korzyściach płynących z korków na drodze słów kilka
11 czerwca 2021
Porozmawiajmy o pogodzie. Bo jak już nie ma o czym mówić, to jest to temat wygodny. Niekoniecznie musi być to znak końca,... więcej »
 
 
 
Z NOTATNIKA SERWETY: Podhalański Janusz Knur
9 czerwca 2021
Nikt tak naprawdę nie wie, kim jest Janusz Knur z plakatu wyborczego na zdjęciu. Nikt specjalnie nie zastanawia się, co to za komitet... więcej »
 
 
 
STREFA KONSUMENTA: Typy turystów
7 czerwca 2021
Wyjeżdżając na urlop, wakacje czy chociażby weekend, często decydujemy się na odwiedzenie popularnych miejscowości wypoczynkowych. Nad morzem... więcej »
 
 
 
Z NOTATNIKA SERWETY: Do Zakopanego towarowym
5 czerwca 2021
Im cieplej, tym moja aktywność rowerowa jest intensywniejsza. W lecie praktycznie nie zsiadam z roweru. W długi weekend czerwcowy wpadł mi... więcej »
 
 
 
W POŁOWIE DROGI DO Z: Otwarta droga na Babią Górę
18 maja 2021
Dla mnie Góral to taki pan z parzenicami na spodniach, kapeluszem na głowie i ciupagą w ręku, za nim maszeruje stado owiec,... więcej »
 
 
 
STREFA KONSUMENTA: Wielka wyprawa po kapcie
13 maja 2021
Kapcie to towar pierwszej potrzeby w niemal każdym polskim domu. Zimno ci w stopy? Ubierz kapcie. Nie chcesz pobrudzić skarpet? Ubierz... więcej »
 
 
 
Z NOTATNIKA SERWETY: Wybrakowany przewodnik
4 maja 2021
Miałem przyjemność być przy narodzinach małego niepozornego tomiku, będącego swoistym przewodnikiem po prawdziwym Zakopanem. Tą niepozorną... więcej »