AKTUALNOŚCI

Telefon Wsparcia Fundacji NAGLE SAMI

 
 
 
 
 
6 października 2013
 
Telefon Wsparcia Fundacji NAGLE SAMI
 
Olga Morawska z synami. Fot. archiwum rodzinne
 
Od 16 września 2013 zaczął działać nowy bezpłatny telefon wsparcia 0 800 108 108!
 
Fundacja NAGLE SAMI uruchamia bezpłatną  linię wsparcia dla osób w żałobie. Psychologowie pełnią dyżury telefoniczne w dni powszednie od 16.00 do 20.00.

Olga Morawska,  prezes Fundacji NAGLE SAMI: - Bardzo się cieszę, że dzięki współpracy z firmą Orange Polska możemy uruchomić telefon wsparcia,  jakiego do tej pory w Polsce nie było. Osoby w żałobie nie miały dotychczas swojego miejsca, w którym znalazłyby zrozumienie, wsparcie i nadzieję. Od kilku miesięcy nasza Fundacja działa w Warszawie, dzięki telefonowi wsparcia będziemy mogli pomagać ludziom z całej Polski. Mam nadzieję, że w ciągu kolejnych miesięcy wydłużymy godziny, w jakich będzie działał nasz telefon wsparcia.

Linia 0 800 108 108 adresowana jest do wszystkich osób w żałobie, które potrzebują wsparcia. Przy telefonach, w siedzibie Fundacji, dyżurują przeszkoleni psychologowie. Mają oni za zadanie podejmować interwencje w sytuacjach nagłych, udzielać wsparcia osobom w żałobie, a także pomagać w podejmowaniu decyzji o ewentualnej dalszej terapii. Linia Wsparcia Fundacji NAGLE SAMI działała w dni robocze w godzinach 16.00-20.00.

Partnerem Linii Wsparcia Fundacji NAGLE SAMI jest firma Orange. 

(ak, em)