TURYSTYCZNIE

HARNASIOWA CHATA

 
 
 
 
 
Gdzie zjeść smacznie, niedrogo i w miłej atmosferze?
 
HARNASIOWA CHATA
 
Fot. Wojciech Skarbek-Wojczyński
 
 
Kotlet schabowy z kapustą zasmażaną, żeberka czy golonka – te dania znamy w całej Polsce. Ale z czego "upleciony" jest Warkocz Maryny, jak smakują hałuski, moskole  czy placek po zbójnicku? Albo czy kwaśnica to góralska nazwa zwyczajnego kapuśniaku? Dowiemy się tego wszystkiego, odwiedzając karczmę HARNASIOWA CHATA.

Karczma powstała po to, by cieszyć Gości miłą obsługą, smakiem prostych potraw kuchni polskiej i regionalnej kuchni podhalańskiej, a także niepowtarzalnym klimatem wnętrza, urządzonego po góralsku.

W HARNASIOWEJ CHACIE wszystkie dania smakują jak "u Mamy", a  obiady domowe zamawia się też na wynos. Dla dzieci jest oddzielne menu, również amatorzy baraniny znajdą dania z tego mięsa, charakterystyczne dla kuchni Podhala.
Zapraszamy też Państwa do Hanusinego Świata Pierogów – do wyboru mamy pierogi z jagodami (na Podhalu zwane borówkami), ze szpinakiem, z serem, z mięsem, ruskie z omastą. Gdy pogoda sprzyja, letni ogródek jest miejscem, gdzie nie dociera gwar pobliskich Krupówek i w spokoju można zjeść śniadanie, obiad czy kolację.

HARNASIOWA CHATA zaprasza już od godziny 9.00, a czynna jest do czasu, gdy ostatni Gość posili się smakowitym daniem.

HARNASIOWA CHATA
ul. Krupówki 79a
Tel.18 206 13 83


Zobacz również:

REGIONALNY BAR MLECZNY

BAR MLECZNY