SPORTOWO

Zakopianka zaczyna odnosić sukcesy w paralotniarstwie przelotowym

 
 
 
 
 
Agnieszka Szymaszek
 
Podhale Region, 15 listopada
 
Zakopianka zaczyna odnosić sukcesy w paralotniarstwie przelotowym
 
3 miejsce wśró kobiet - krushevo macedonia polish open 2012. Dominika Kasieczko pierwsza z lewej. Fot. archiwum Dominia Kasieczko
 
Dominika Kasieczko z Zakopanego zakończyła sezon liczącym się sukcesami w Polsce i za granicą.
 
Najważniejsze tegoroczne wyniki to drugie wicemistrzostwo Polski w Paralotniowych Mistrzostwach Polski, które rozegrana zostały w Krushevie (Macedonia), pierwsze miejsce w kategorii SPORT gliders i drugie miejsce w kategorii kobiecej w zawodach Ratitovec Open, (Słowenia), drugie miejsce w kategorii kobiecej i trzecie w kategorii FUN gliders w Serial Cup (Słowenia), drugie miejsce w kategorii kobiecej w XCC Paralotniowm Pucharze Przelotowym (całorocznych zawody przelotowych, w których liczą się przeloty z całego sezonu), pierwsze miejsce w kategorii SPORT gliders i pierwsze miejsce w kategorii kobiecej w Pucharze Beskidu Wyspowego, oraz pierwsze miejsce wśród kobiet w Polskiej Lidze Paralotniowej.

To sukcesy tym bardziej liczące się, że zakopianka stosunkowo od niedawna uprawia paralotniarstwo. Urodziła się w 1985 w Zakopanem. Z zawodu jest architektem. Zanim kupiła skrzydło i zaczęła podniebne przeloty, startowała w zawodach skialpinistycznych rangi krajowej i międzynarodowej, w tym w Pucharze Polski, Mistrzostwach Polski, Pucharze Europy Środkowej.

WIĘCEJ