SPORTOWO

Warsztaty Skiturowe i XVII Memoriał Piotra Malinowskiego w Ski-alpinizmie

 
 
 
 
 
Sobota, 26 kwietnia 2014
 
Podhale Sport, 1 kwietnia 2014
 
Warsztaty Skiturowe i XVII Memoriał Piotra Malinowskiego w Ski-alpinizmie
 
Piotr Malinowski (1945-1995)
 
Największe, najbardziej znane Polskie zawody w narciarstwie wysokogórskim odbędą się w tym roku tradycyjnie w rejonie Hali Gąsienicowej.
 
Tam też zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski i rozstrzygnie się klasyfikacja Pucharu Polski.

Impreza rozpocznie się już w piątek 25 kwietnia w Murowańcu, gdzie wydawane będą pakiety startowe, a na wieczornej odprawie zaprezentowana zostanie trasa i wymogi sprzętowe.

W sobotę o 10.00 sportowcy wyruszą na piękną i ciekawą trasę prowadzącą przez pięć tatrzańskich przełęczy – Liliowe, Świnicką, Karb, Zawrat i Kozią. Dla amatorów przygotowana zostanie łatwiejsza wersja prowadząca przez Liliowe, Beskid, Suchą Przełęcz i Karb. Start i meta zawodów usytuowane będą na Hali Gąsienicowej w okolicy schroniska. W sobotę po zawodach również w Murowańcu odbędzie się zakończenie zawodów, rozdanie nagród i impreza kończąca sezon zimowy.

Partnerem strategicznym zawodów jest LOTTO a głównym sponsorem firma DYNAFIT – wiodący producent sprzętu ski-turowego. Dla wszystkich zawodników przygotowano pamiątkowe koszulki i opaski ufundowane przez firmę Dynafit, wyprodukowane specjalnie na nasze zawody (seria limitowana!), a na zwycięzców czekają foki firmy POMOCA i bony do zrealizowania w sklepach Dynafit/Salewa. Wśród wszystkich zawodników rozlosujemy także atrakcyjne upominki od LOTTO.

A kilka dni przed zawodami dla amatorów ski-alpinizmu mamy coś specjalnego: WARSZTATY SKITUROWE 21-23 kwietnia,  Hala Gąsienicowa, Schronisko Murowaniec.

Wszystkich sympatyków narciarstwa wysokogórskiego, tych obecnych i tych przyszłych, zapraszamy na Halę Gąsienicową, by pod okiem fachowców zdobyć nową wiedzę i umiejętności, a przede wszystkim bezpiecznie i miło spędzić czas.

PIOTR MALINOWSKI

WIĘCEJ

(em)