SPORTOWO

Z Nutellą na trasie 8. wyścigu Nutella Mini Tour de Pologne!

 
 
 
 
 
Niedziela, 2 sierpnia 2015
 
Z Nutellą na trasie 8. wyścigu Nutella Mini Tour de Pologne!
 
 
To już ósmy sezon rowerowy, podczas którego Nutella towarzyszy małym kolarzom...
 
... zarówno podczas przygotowań, jak i w czasie samych zmagań na trasie wyścigu kolarskiego Nutella Mini Tour de Pologne. Tak jak w latach poprzednich, Nutella Mini Tour de Pologne odbywać się będzie równolegle do największej cyklicznej imprezy sportowej w Polsce - 71. wyścigu kolarskiego Tour de Pologne UCI World Tour.

Założenie jest proste - startując w Nutella Mini Tour de Pologne dzieci oraz młodzież mają niepowtarzalną szansę sprawdzić swoje umiejętności na wybranej części trasy, jaką pokonują zawodowi kolarze i stanąć na tym samym zwycięskim podium!  

Idea wyścigu Nutella Mini Tour de Pologne


Wyścig Nutella Mini Tour de Pologne stanowi wyjątkowe wydarzenie sportowe, u podstaw którego leży promocja aktywnych formy spędzania czasu jako elementu składowego prawidłowego rozwoju dzieci i młodzieży, jak również umożliwienie rozwoju pasji i talentu. 

Od 2008 roku w wyścigu NMTdP wystartowało ponad 10 tysięcy dzieci - dla jednych było to wspaniałe doświadczenie, emocjonująca przygoda, nauka pracy zespołowej, a dla niektórych kolarstwo stało się prawdziwą pasją. Jednym z najlepszych przykładów, jak wyścig dla dzieci może stać się pomostem między dobrą zabawą a profesjonalnym sportem, jest Michał Kwiatkowski, zdobywca tęczowej koszulki Mistrza Świata w roku 2014, zawodnik międzynarodowej drużyny kolarskiej Etixx Quick Step. To właśnie od startów w Mini Tour de Pologne Kwiatkowski zaczynał swoją przygodę z kolarstwem, a obecnie poprzez swoją sportową postawę oraz znakomite wyniki jest idolem i wzorem dla najmłodszych.

Przez ostatnie lata wyścig Nutella Mini Tour de Pologne rozwijał się bardzo dynamicznie - rosła liczba uczestników, ale również rósł poziom umiejętności kolarskich zawodników. Właśnie dlatego od zeszłego sezonu wyścig dla najmłodszych został podzielony na dwa uzupełniające się projekty sportowe - Nutella Mini Tour de Pologne i Nutella Mini Tour de Pologne Puchar Młodzików. Dzięki takiemu podziałowi szanse na wygraną i stanięcie na zwycięskim podium ma każdy - i dziecko startujące po raz pierwszy, i „młodzik” z klubu kolarskiego. 

Wybierz swój wyścig 

Zarówno w Nutella Mini Tour de Pologne, jak i w rywalizacji o Pucharz Młodzików wystartować mogą dziewczynki i chłopcy. Jednak o ile w NMTdP dzieci wystartują w rozliczeniu indywidualnym w dwóch kategoriach wiekowych 8-10 oraz 11-12 lat,to w zawodach Pucharu Młodzików rozliczenie będzie indywidualne oraz drużynowe w jednej kategorii wiekowej 13-14 lat. Podczas gdy udział w Nutella Mini Tour de Pologne jest dostępny dla każdego dziecka, to w Pucharze Młodzików mogą startować tylko zawodnicy klubowi, posiadający licencje kolarskie. 

Trasa wyścigu 

Wyścigi Nutella Mini Tour de Pologne i Puchar Młodzików rozpoczną się 2 sierpnia w Warszawie, dalej odwiedzą Dąbrowę Górniczą, Katowice, Nowy Sącz i Zakopane, aby 8 sierpnia finiszować w stolicy Małopolski - Krakowie.  W każdym z miast specjalnie dla zawodników NMTdP i Pucharu Młodzików zostanie wytyczona część trasy, jaką również pokona peleton najlepszych kolarzy z całego świata. To co istotne, to fakt, że trudność i długość trasy zawsze będzie dostosowana do umiejętności i możliwości fizycznych dzieci oraz młodych zawodników.  

Dodatkowo, kiedy w wyścigu podstawowym Nutella Mini Tour de Pologne dzieci rozliczane będą codziennie na każdym z 6 etapów, to w Nutella Mini Tour de Pologne Puchar Młodzików podczas każdego z pięciu pierwszych wyścigów najlepsza piątka młodzików oraz piątka młodziczek otrzyma szansę na udział w Wielkim Finale w Krakowie. Dzięki takiemu podziałowi strat w wyścigu dla małych fanów dwóch kółek jest bezpieczną zabawą, natomiast młodzikom i młodziczkom pozwala na pokazanie swoich umiejętności sportowych zdobytych w klubach. 

Regulamin i  szczegóły dotyczące wyścigu TUTAJ

(em)