SPORTOWO

Sportowe pożegnanie wakacji na Polanie Szymoszkowej

 
 
 
 
 
Sobota, 22 września
 
Sportowe pożegnanie wakacji na Polanie Szymoszkowej
 
 
W sobotę 22. września na Polanie Szymoszkowej i całym Paśmie Gubałówki odbędzie się Dzień Polany Szymoszkowej.
 
Przygotowane dla gości sportowe atrakcje, pokazy, konkursy i promocje – wszystko przy muzyce DJ - składają się na program wydarzenia, którym pożegnamy sezon wakacyjny w Zakopanem i przywitamy Tatrzańską Jesień.

Wrześniową sobotę rozpocznie Turniej Siatkówki Plażowej, który zostanie rozegrany na boisku przy kąpielisku geotermalnym na Polanie Szymoszkowej. Do godzin popołudniowych 10 zgłoszonych drużyn będzie rywalizować o tytuł najlepszej. O godzinie 10.00 rusza pierwsza edycja Amatorskiego Biegu Górskiego „Mila Szymoszkowej”. Po wspólnym starcie 100 zawodników będzie walczyło o najlepszy czas podczas sprintu na szczyt stacji. Trasa o długości 1,7 km i przewyższeniu ok. 250 metrów to wyzwanie zarówno dla amatorów, jak i zaprawionych biegaczy. Dzięki krótkiemu dystansowi, w biegu może wystartować każdy, a samo podejście do wyzwania zostanie nagrodzone upominkami od sponsorów i dyplomem udziału.

Dzień Polany Szymoszkowej na Gubałówce jest propozycją aktywnego spędzenia czasu w gronie rodziny lub przyjaciół. Rowerowe Zwiedzanie Gubałówki to zachęta do odwiedzenia na rowerach Pasma Gubałowskiego, przez które prowadzi uruchomiony w tym roku Szlak Ceperski. Na szlak można dostać się wyjeżdżając asfaltową drogą lub koleją linową. Na wszystkich, którzy odwiedzą przynajmniej dwie ze stacji kolei (Polana Szymoszkowa, Butorowy Wierch, Gubałówka lub Harenda) otrzymają w karczmie na Polanie Szymoszkowej bezpłatny poczęstunek, na podstawie otrzymanych w stacjach kuponów. Swoje umiejętności, na specjalnie przygotowanym torze, podczas Pokazów Trialu zaprezentują również profesjonalni zawodnicy z Teamu Koxx.

Dla zainteresowanych przyszłością Zakopanego jako miasta turystycznego o godz. 12.00 rozpocznie się panel dyskusyjny „Kurort Tatrzański – rozwiązania prawne”. Podczas spotkania o niezobowiązującej formule będzie można porozmawiać z pomysłodawcami idei Kurortu Tatrzańskiego i wymienić się spostrzeżeniami.

Przez cały dzień będą trwały zabawy i animacje dla najmłodszych, Zlot Motocyklowy z możliwością przejażdżki wybranym pojazdem i stoiska z prezentacjami sprzętu sportowego i promocjami gastronomicznymi. Dzień zakończą Posiady na Szymoszkowej, które od godz. 16.00 będą trwały do późnych godzin wieczornych. Do tradycyjnej góralskiej watry będzie przygrywała kapela, a dla wszystkich głodnych możliwość upieczenia gruli i skorzystania z promocji napojów bezalkoholowych i piwa Żywiec.

PROGRAM SZCZEGÓŁOWY

(em)