SPORTOWO

PŚ w skokach: Polska drużyna nie była jeszcze nigdy tak silna

 
 
 
 
 
Tomasz Kalemba
 
onet.pl, 22 listopada
 
PŚ w skokach: Polska drużyna nie była jeszcze nigdy tak silna
 
Stefan Hula, Fot. Regina Watycha
 
Nawet wtedy, kiedy na skoczniach świata dzielił i rządził Adam Małysz, polska kadra nie była tak mocna, jak teraz. Przez lata mieliśmy jednego znakomitego zawodnika, a teraz Biało-Czerwoni zamierzają zaatakować szeroką ławą w Pucharze Świata.
 
- To jest siła, którą do tej pory mieli tylko Austriacy. Kiedy wypadał ich czołowy zawodnik z różnych powodów, zastępowali go inni. Tego nam kiedyś brakowało, a teraz dorośliśmy do tego - jako reprezentacja - powiedział Łukasz Kruczek, trener kadry polskich skoczków narciarskich.

I rzeczywiście latem było widać, że jeśli jeden z naszych czołowych skoczków miał gorszy dzień, zastępowali go inni. Zresztą podobną sytuację mieliśmy już pod koniec ubiegłego sezonu.

Bez wątpienia zawodnikiem, na którego będziemy bardzo liczyć, jest Kamil Stoch. Ma on za sobą najlepszy sezon w karierze. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zajął wysokie piąte miejsce, a teraz zapowiada walkę o podium w niej. Trener Kruczek jest jednak zdania, że Stocha, który miał latem trochę trochę problemów, kiedy pogubił się technicznie, stać na zdobycie nawet Kryształowej Kuli.

Nasz zawodnik nie ukrywa, że chciałby w końcu zajmować miejsca w czołowej "10" konkursów.

Trener Kruczek jest zdania, że o wysokie lokaty w poszczególnych konkursach Pucharu Świata będą w stanie powalczyć Dawid Kubacki i Piotr Żyła, a przecież mamy także utalentowaną młodzież: Aleksander Zniszczoł, Bartłomiej Kłusek, Klemens Murańka czy Krzysztof Biegun.

WIĘCEJ