SPORTOWO

Bieg na Kasprowy Wierch wystartuje po raz piaty

 
 
 
 
 
Sobota, 20 października
 
Bieg na Kasprowy Wierch wystartuje po raz piaty
 
 
Polartec® Alpin Sport Tatrzański Bieg Pod Górę wystartuje 20 października w Zakopanem. Zapowiada się prawdziwe święto dla miłośników gór i biegania.
 
Już piąty rok z kolei  zawodnicy będą wbiegać na Kasprowy Wierch. Ideą zawodów jest m.in. promocja biegów górskich w Polsce.

Tradycyjnie już, bieg będzie również finałem Montrail Ligi Biegów Górskich. Można się zatem spodziewać,  że na starcie pojawią się najlepsi, a rywalizacja będzie zacięta. Oprócz czołówki polskich biegaczy górskich na starcie staną również amatorzy, ratownicy górscy i goście ze Słowacji, Słowenii i Anglii. O ile pogoda nie spłata organizatorom figla, to trasa biegu liczyć będzie 8,5 km i ponad 1 km różnicy wzniesień. Zawodnicy będą biec z Ronda Jana Pawła II przez Myślenickie Turnie aż na szczyt Kasprowego Wierchu (1986 m).

V Polartec® Alpin Sport Tatrzański Bieg Pod Górę to impreza, która na dobre zadomowiła się w kalendarzu biegów górskich i zyskała uznanie uczestników. W wyniku ich głosowania trzy poprzednie edycje biegu zostały nagrodzone Złotą Kozicą i tytułem Najlepszego Biegu Górskiego w stylu alpejskim.

Dla zawodników biorących udział w V Polartec® Alpin Sport Tatrzańskim Biegu Pod Górę przygotowano specjalną koszulkę wykonaną z Polartec® Power Dry®. Dzianina ta została stworzona, aby utrzymywać wilgoć z dala od skóry. Umożliwia to jej „komorowa konstrukcja“, w której zastosowano dwa rodzaje przędz po obu stronach materiału. Wewnętrzna warstwa ma za zadanie odprowadzać wilgoć  z powierzchni skóry, a zewnętrzna – szybko ją odparować z dzianiny. Miękka powierzchnia Polartec® Power Dry® zapewni biegaczom komfort podczas zawodów.

Do zobaczenia 20 października w Zakopanem!

(em)

Więcej informacji