SPORTOWO

Nowy Targ: III Bieg o Puchar Rektora PPWSZ

 
 
 
 
 
Sobota, 16 maja 2015, godz. 10.00
 
Nowy Targ: III Bieg o Puchar Rektora PPWSZ
 
 
Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa zaprasza miłośników biegania do udziału w III Biegu o Puchar Rektora.
 
Start dziesięciokilometrowego biegu nastąpi w sobotę, 16 maja o godz.10.00 na Rynku w Nowym Targu. Malownicza, dziesięciokilometrowa trasa prowadzi ulicami Kościuszki i św. Anny w stronę osiedla Nowego. Tu rozpoczyna się niezbyt stromy, ale długi, ponad dwukilometrowy podbieg. Zbieg przez Zadział i Robów pozwoli biegaczom dobrze się rozpędzić i nieco odetchnąć przed kolejnym, krótkim lecz ostrym, podbiegiem na os. Szuflów.

Stąd zaczyna się kolejny zbieg ulicą Kowaniec. Finisz trasy, czyli ostatnie 700 metrów do mety na terenie PPWSZ na Kokoszkowie, rozgrywa się „pod górę”. Trasa jest więc dość wymagająca, lecz jak najbardziej dostępna dla amatorów, a przewidziany limit czasu wynosi 2 godziny (czyli można ją pokonać nawet szybkim marszem).

W ramach pakietu startowego uczestnicy biegu otrzymają pamiątkowe koszulki i karnety wstępu do Term Bukowina, porcję zdrowego wysiłku i satysfakcję, a także – jeśli dopisze pogoda - piękne widoki na Tatry, Babią Górę, pasmo Gorców i położony na równinie Nowy Targ.

Warto pospieszyć się z rejestracją do biegu, ponieważ ze względu na bezpieczeństwo limit uczestników wynosi 250 osób. Informacje i link do rejestracji znajdują się TUTAJ  

(em)