SPORTOWO

Kluszkowce: Festiwal rowerowy Joy Ride BIKE

 
 
 
 
 
13 maja - 15 maja 2016
 
Kluszkowce: Festiwal rowerowy Joy Ride BIKE
 
 
3 dni, 9 konkurencji rowerowych, 57 wystawców, 151 rowerów testowych, prawie 2000 zawodników i masa konkursów!
 
Joy Ride BIKE Festival w Kluszkowcach startuje w piątek i wygląda na to, że na nudę nie będzie się narzekać!

TARGI ROWEROWE Z KONKURSAMI
Już od piątku parking przed stacją narciarską Czorsztyn Ski zapełnią namioty najlepszych firm rowerowych. Wśród 57 wystawców znajdą się, takie marki jak Kärcher, Fox, Kellys, Romet, Shimano czy Kross. Każdy zwiedzający będzie mógł podejrzeć przyszło- i tegoroczne kolekcje sprzętu, kupić produkty w obniżonych cenach czy wziąć udział w konkursach.

Dla zapisanych przez system online będzie do przetestowania aż 151 rowerów (szosowe, downhillowe, enduro, freeride), a wśród testujących pojawią się również osoby niepełnosprawne, które za darmo skorzystają z trzy i czterokołowych maszyn firm Sport-on i Quadrix.

WIDOWISKOWE DYSCYPLINY
Spośród dziewięciu dyscyplin przez ostatnie lata cztery cieszyły się największym uznaniem publiczności z uwagi na ich widowiskowość. Są to:
- Downhill – szybkie zjazdy leśną trasą z ostrymi zakrętami i skoczniami. Organizatorzy polecają podejść wzdłuż trasy, aby zobaczyć,  jak zawodnicy pokonują niebezpieczne przeszkody ukryte w lesie.
- Flybag – powietrzne ewolucje przy miękkim lądowaniu na gigantyczną poduszkę pneumatyczną. Wśród prezentowanych sztuczek z pewnością pojawią się podwójne, a nawet potrójne salta prawie 8 metrów nad ziemią!
- Kärcher Dual Slalom – pojedynki na czas dwóch zawodników na równoległym torze. Konkurencja przypomina downhill, ale start łeb w łeb dostarcza dodatkowych emocji!
- Sony Action Cam Best Whip Contest - konkurencja, w której zawodnik wyskakuje ze skoczni i lecąc kilkanaście metrów przekrzywia rower o 90 stopni do kierunku lotu, po czym ponownie wraca do pozycji wyjściowej, żeby wylądować.

Organizatorzy nie zapomnieli również o najmłodszych, dla których w niedziele odbędzie się łatwy wyścig. Chłopcy i dziewczynki w wieku do 13 lat podzieleni na grupy ruszą po bardzo łatwej, wyznaczonej trasie. Najlepsi otrzymają nagrody od firmy Kellys, a każdy startujący dostanie medal i dyplom. Podczas ubiegłorocznej edycji najmłodszy zawodnik miał zaledwie 3 lata i jak twierdził „było fajnie”.

HARMONOGRAM
Teren festiwalu obejmuje całą górę Wdżar, a liczba organizowanych atrakcji zdezorientuje nawet najlepszych harcerzy, dlatego przed wejściem na imprezę będą rozdawane mapy z harmonogramem, które również dostępne są TUTAJ.

Przypominamy, że wejście na teren festiwalu, targów, projekcji filmowych czy korzystanie z tras rowerowych jest bezpłatne!

WSPIERAJĄ NAS
Sponsorzy: Kellys, Maxxis, NS Bikes, Shimano, Fox, Kärcher, Sony Action Cam, Mitko
Partnerzy: Czorsztyn Ski, ZEW Niedzica, Niedzica.pl, Nadleśnictwo Krościenko, Ochotnica
Patroni medialni: magazyn BIKE, Extreme Sports Channel, Podhale 24, DH24, Giga sport, Tygodnik Podhalański, Dh-zone.com, TVP Kraków, Informator Turystyczny INFOGRAM.
Współorganizatorzy: Cyklokarpaty, BT Project, MTB Academy, Polish 4x open, Enduro Trails.

(em)