SPORTOWO

Jędrzej Dobrowolski wciąż czeka na start w Mistrzostwach Świata w Speed Ski!

 
 
 
 
 
20 stycznia 2013
 
Jędrzej Dobrowolski wciąż czeka na start w Mistrzostwach Świata w Speed Ski!
 
 
W niedzielę 20 stycznia 2013 zakopiańczyk Jędrzej Dobrowolski miał rozpocząć rywalizację w Mistrzostwach Świata w Speed Ski.
 
We Francji w miejscowości Vars wszystko już było gotowe i nic nie wskazywało na to, ze zawody nie odbędą się . Obfite opady gęstego śniegu storpedowały jednak play organizatorów.

- Niestety, pada biały puch i nic nie wskazuje na to, że przestanie w najbliższym czasie. Niedzielne zawody zostały odwołane. Organizatorzy nie zdążą z ubijaniem trasy, a jazda na miękkim śniegu w takich warunkach nie wchodzi w rachubę. Moglibyśmy się pozabijać. Jutro rano mamy kolejne spotkanie organizacyjne. Jeśli będzie OK, to potrenujemy, a zawody odbędą, się jeśli pogoda pozwoli, w poniedziałek – powiedział Jędrzej.

Jedyny Polak w stawce zawodów, w których wystartuje blisko 100 śmiałków z 20 krajów , nie może się już doczekać początku rywalizacji. Jest tym bardziej głodny startów, bo przez ostatnie dwa dni zawodnicy nie mogli trenować (tak nakazuje regulamin FIS). Tak było i dzisiaj. Po zebraniu organizacyjnym nie pozostało więc nic innego jak przemierzyć trasę „na nogach”.

- Byłem na trasie, zmierzyć temperaturę śniegu i powietrza. Zrobić rekonesans, zobaczyć trasę, co się na niej zmienia. Myślę już nad smarami, nad tym, czym będę smarował narty. Patrzę na pogodę i staram się przewidzieć warunki. Zaaklimatyzowałem się już i czuję się dobrze. Coraz bardziej chce mi się jeździć. Im więcej patrzę na to wszystko, co tutaj się dzieje i im więcej poświęcam temu czasu, tym bardziej mi się chce. Motywacja jest wysoka i duża.

Jędrzej Dobrowolski jest we Francji już od połowy tygodnia. Okazji do treningu nie było zbyt dużo, jednak nie powinno to przeszkodzić w osiąganiu zawrotnych prędkości. Nasz jedynak w Speed Ski ma zamiar w Vars pobić należący do niego rekord Polski. -

- Przewidują finał z wysokości, z której jeżdżono 225 na godzinę. Myślę, że jeśli wszystko dobrze pójdzie, to jest szansa na te 220 km/h, żeby ten finał się odbył z taką prędkością. Czekałem dość długo na tak szybkie zawody i mam nadzieję,  że się doczekałem.

Obecny rekord Polski wynosi 209,14km/h! Wiele wskazuje, że już niebawem będziemy się cieszyć z kolejnego rekordu.  

WIĘCEJ

(em)