SPORTOWO

Festiwal mocy w centrum Zakopanego!

 
 
 
 
 
5-6 września 2015
 
Festiwal mocy w centrum Zakopanego!
 
 
Zako Boulder Power.
 
Dziesiąty rok z kolei, jako integralna część Spotkań z Filmem Górskim, odbędą się zawody boulderowe Zako Boulder Power im. Bogusia Probulskiego stanowiące edycję Pucharu Polski w boulderingu.

Areną zmagań będzie Plac Niepodległości, gdzie 5 i 6 września na ścianie wspinaczkowej od Gatowalls, zostaną rozegrane eliminacje, półfinały i finały w boulderingu w klasie senior i młodzieżowiec.

Podczas finału zawodów w niedzielny wieczór, wystąpi znakomity artysta performer, spawacz z Małej Manufaktury Radykalnej Metamorfozy Złomu - Bartek Kolbusz, który „na żywo” stworzy statuetki dla najlepszej pary seniorów. Zawodnikom będzie towarzyszyła muzyka tworzona przez dj-a De la Rocka.
 
W rejonie zawodów wspinaczkowych odbędą się pokazy chodzenia na taśmie (slackline), prezentowane przez członków Slackhouse (w tym bezpłatne warsztaty dla publiczności). Zachęcamy wszystkich do kibicowania i gorącego dopingu!

Organizacja:
Polski Związek Alpinizmu, Stowarzyszenie „Spotkania z Filmem Górskim”, Urząd Miasta Zakopane i Biuro Promocji Zakopanego.

Osoba odpowiedzialna i koordynator zawodów: Jakub Brzosko, tel. 695092678.

Sponsor główny: Regatta

Patronat honorowy: Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe

(em)
 
 
 
Bartłomiej Kolbusz