SPORTOWO

Druga edycja zawodów Sony VAIO Extreme Series Winter Edition

 
 
 
 
 
Sobota, 22 lutego 2014
 
Druga edycja zawodów Sony VAIO Extreme Series Winter Edition
 
 
Narciarz freeskiingowy oddaje 20 metrowy skok. Obok niego na rurkę wskakuje snowboardzista. Zaraz za nimi podniebne ewolucje wykonuje rowerzysta.
 
A na dole stoku ścigają się skitourowcy - Taki obraz zobaczycie już 22 lutego w zakopiańskim Salomon SuperParku na Gubałówce podczas rozgrywania drugiej edycji zawodów Sony VAIO Extreme Series Winter Edition.

Cykl zawodów Sony VAIO Extreme Series znany jest z niezwykłych kombinacji różnych sportów ekstremalnych podczas pięciu edycji rozgrywanych od lutego do września. Podobnie jak w roku ubiegłbym Winter Edition jest rozpoczęciem całego cyklu dlatego organizatorzy zawsze przygotowują powitalne show. Podczas ostatniej edycji po raz pierwszy w historii rowerzysta, snowboardzista i narciarz wykonali na jednej skoczni synchroniczne, kilkunastometrowe salto w tył!

Niełatwo jest przebić taki wyczyn, ale organizatorzy nie dają za wygraną dlatego podczas edycji 2014 po raz pierwszy w Polsce zobaczycie połączenie zawodów narciarskich z snowboardowymi p.t. - SNOWBOARD & FREESKI UNITED SLOPESTYLE. Krótko mówiąc snowboardziści połączą się w pary z narciarzami freestylowi i razem będą walczyć o miejsce na podium.

Sędziowie będą oceniać synchronizacje, styl, poziom trudności i przede wszystkim widowiskowość wykonywanych ewolucji na skoczniach, rurkach oraz boxach. Dodatkowo zobaczycie rowerowe skoki na śniegu, czyli MTB BEST AIR podczas których zaproszeni zawodnicy zaprezentują swoje najlepsze podniebne ewolucje na snowparkowej skoczni.

Odbędzie się również SKITOUR SPRINT, czyli krótkodystansowe wyścigi na nartach skitourowych gdzie zadaniem zawodników będzie zjazd po krótkiej wyznaczonej trasie, a następnie zamontowanie do nart fok i wyjście do punktu startu. Konstruktorem trasy i opiekunem wyścigu będzie Andrzej Bargiel - zdobywca ośmiotysięcznika Sziszapangma, który z pewnością zadba o wysoki poziom konkurencji.

WIĘCEJ

(em)