SPORTOWO

Kasprowy Wierch: Zawody w narciarstwie alpejskim

 
 
 
 
 
Sobota, 19 marca 2016
 
Kasprowy Wierch: Zawody w narciarstwie alpejskim
 
 
Gigantyczny Gigant - najdłuższa trasa gigantowa w POLSCE!
 
Organizatorzy  zapraszają wszystkich amatorów i zawodników z punktami FIS, a także wszystkich miłośników "Świętej Góry" na zawody w Kotle Goryczkowym Kasprowego Wierchu. Zawody odbędą się w sobotę 19 marca 2016 roku. W przypadku braku warunków do przeprowadzenia zawodów w sobotę, start zostanie przeniesiony na następny dzień (niedziela 20 marca).

No Limit Kasprowy, czyli polska „Gardenissima” to niepowtarzalna możliwość  sprawdzenia swojej kondycji i techniki narciarskiej, a jednocześnie świetna okazja do rywalizacji z najlepszymi zawodnikami! Przygotowana i wygrodzona na całej długości trasa to gwarancja dla naszych zawodników udanego piątkowego treningu i wielkich sportowych emocji w sobotę.

Gigantyczny Gigant – najdłuższa trasa gigantowa w Polsce będzie prowadziła od trawersu poniżej Goryczkowej Przełęczy aż do szałasów przy wjeździe na nartostradę do Kuźnic. W przypadku niewystarczającej ilości śniegu trasa zawodów będzie krótsza, a meta zostanie ustawiona na Buli. Przewidywany najlepszy czas przejazdu to około 3 minuty. Przy dużej liczbie zawodników pierwszy odcinek zawodów w Kotle Goryczkowym będzie wyścigiem równoległym, a dopiero na wypłaszczeniu w dolnej części Kotła trasy połączą się w jeden gigant. Trzeba się przygotować na wyprzedzanie wolniejszych, a wolniejsi niech się przygotują do przepuszczania szybszych.

WIĘCEJ

(em)