SPORTOWO

Jędrzej Dobrowolski w pierwszej dziesiątce Pucharu Świata!

 
 
 
 
 
18 marca 2014
 
Jędrzej Dobrowolski w pierwszej dziesiątce Pucharu Świata!
 
 
W Szwecji w Idre odbyły się ostatnie zawody Pucharu Świata w narciarstwie szybkim.
 
Po raz kolejny z dobrej strony pokazał się Jędrzej Dobrowolski, jedyny reprezentant Polski w Speed Ski. Zajął szóste miejsce, udowadniając że należy do światowej czołówki.

- Wynik cieszy choć mogło być jeszcze lepiej. Po piątym miejscu w piątek w niedzielę czułem się naprawdę wyśmienicie. Do tego stopnia, że po dwóch zjazdach zajmowałem drugie miejsce. Dla mnie najważniejsze to kolejna wygrana z braćmi Origone. Ivan i Simone to przecież światowa czołówka od lat. Mnie udało się wygrać z nimi w kolejnych zjazdach, czy to Mistrzostw Szwecji czy Pucharu Świata. Trochę gorzej poszło w trzecim, niedzielnym zjeździe i ostatecznie zająłem szóste miejsce z wynikiem 177.47 km/h. Zwycięzca Klaus Schrottshammer uzyskał 179.06 – mówi Jędrzej Dobrowolski.
W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Jędrzej Dobrowolski zajął ósme miejsce.

- To był niesamowity sezon. Chciałem bardzo podziękować wszystkim moim sponsorom, a także Polskiemu Związkowi Narciarskiemu, którzy stworzyli mi warunki do walki o najwyższe cele. Nowy sprzęt, możliwość wyjazdów to komfort jakiego jeszcze nie miałem. Wiem, że gdybym pojechał także na Puchar Świata do Kanady, znalazłbym się w pierwszej czwórce. Ale nie można mieć wszystkiego od razu. Postęp jest i tak wielki, mogę z podniesioną głową patrzeć na przyszły rok. Rywale już teraz mają się na baczności. Przy okazji gratulacje dla Klausa Schrottshammera, który zdobył Puchar Świata – powiedział Dobrowolski, który do Austriaka stracił w „generalce” 389 punktów.

Teraz rekordzistę Polski w Speed Ski (jego rekord to 234.933 km/h) czekają najbardziej prestiżowe zawody narciarstwa szybkiego na świecie. W Vars we francuskich Alpach zawodnicy będą rywalizować w Speed Masters. Te zawody odbędą się w terminie 28 marca – 2 kwietnia 2014. Jędrzej Dobrowolski już nie może się doczekać jazdy na jednej z najszybszych tras świata.

- Każdy narciarz, który kocha prędkość, czeka na jazdę w Vars. Organizatorzy zapowiadają, że stworzą nam warunki do bicia rekordu świata, który wynosi 251 km/h. By tak się stało, warunki pogodowe muszą być jednak idealne. Dla mnie celem numer jeden jest pobicie mojego rekordu Polski. A do tego chciałbym zakończyć mój międzynarodowy sezon w wielkim stylu. Na koniec będę chciał się zaprezentować się krajowej publiczności i kibicom podczas zjazdu na Kasprowym Wierchu, który organizują Polskie Koleje Linowe. I w tym przypadku potrzebna jest jednak prawdziwie zimowa pogoda. Jak na razie w polskich górach, z tego co wiem, dominuje wiosna – podsumowuje Jędrzej.

Przejazd Speed Ski Jędrzeja Dobrowolskiego na Kasprowym Wierchu zaplanowany jest na 12 kwietnia 2014.

(em)