SPORTOWO

XVI Memoriał Piotra Malinowskiego - zakończenie sezonu w Tatrach

 
 
 
 
 
Sobota, 20 kwietnia 2013
 
XVI Memoriał Piotra Malinowskiego - zakończenie sezonu w Tatrach
 
Memoriał Malinowskiego. Fot. Monika Strojny
 
W sobotę 20 kwietnia 2013 po raz szesnasty na Hali Gąsienicowej spotkają się sympatycy ski-alpinizmu .Swój udział zapowiedziało blisko 200 zawodników z Polski, Słowacji i Czech.
 
Sportowcy wyruszą na długą, przepiękną i ciekawą trasę prowadzącą przez pięć tatrzańskich przełęczy - Liliowe, Świnicką, Karb, Zawrat i Kozią. Podejście m.in. na Kozią Przełęcz zabezpieczone zostanie linami poręczowymi, zawodnicy będą więc zobowiązani do posiadania uprzęży i lonży. Dla amatorów przygotowana została łatwiejsza wersja prowadząca przez Liliowe - Beskid - Karb. Start i meta zawodów usytuowane będą na Hali Gąsienicowej w okolicy schroniska Murowaniec.

Impreza rozpocznie się już w piątek, w Murowańcu, gdzie wydawane będą pakiety startowe, a na wieczornej odprawie zaprezentowana zostanie trasa i wymogi sprzętowe. W sobotę po zawodach również w schronisku odbędzie się zakończenie zawodów, rozdanie nagród, ogłoszenie wyników Pucharu Polski PZA, a po wszystkim impreza, także taneczna ;) - zakończenie sezonu zimowego.

WIĘCEJ

(em)