SPORTOWO

PŚ w Planicy: znakomity Piotr Żyła trzeci, Schlierenzauer bezkonkurencyjny

 
 
 
 
 
22 marca 2013
 
ONET, 22 marca 2013
 
PŚ w Planicy: znakomity Piotr Żyła trzeci, Schlierenzauer bezkonkurencyjny
 
Skacze Piotr Żyła.Fot. Grzegorz Momot/PAP
 
Piotr Żyła fantastycznie zaprezentował się podczas pierwszego konkursu lotów narciarskich na mamuciej skoczni w Planicy.
 
Polak po świetnym locie w drugiej serii zajął w piątkowej rywalizacji trzecie miejsce. Konkurs wygrał Austriak Gregor Schlierenzauer, a za nim uplasował się Peter Prevc. Jeśli chodzi o pozostałych Biało-Czerwonych to Maciej Kot zajął ósmą lokatę, a Stoch zakończył rywalizację na 11. miejscu. Krzysztof Miętus i Dawid Kubacki nie awansowali do drugiej serii.

Przed piątkowym konkursem zaplanowana była seria próbna, która miała rozpocząć się o 14:15 i trwać około godzinę. Ten plan organizatorów uległ jednak zmianie a seria próbna musiała zostać odwołana z powodu złych warunków pogodowych. Wiatr cały przerywał konkurs i przez 35 minut swoje możliwości zdołała zaprezentować tylko dziesiątka zawodników. Najlepszy wśród nich okazał się Noriaki Kasai a jedyny z Polaków Dawid Kubacki po kiepskim locie uplasował się na przedostatniej lokacie. Kasai wylądował na 208 metrze i wyprzedził Wellingera (206,5 m) i Nurmsalu (193,5 m). Kubacki szybował zaledwie przez 171 metrów i wyprzedził tylko ostatniego Fairalla (169 m).

WIĘCEJ

(em)