SPORTOWO

PŚ w Wiśle: historyczne zawody na skoczni im. Adama Małysza

 
 
 
 
 
8 stycznia 2013
 
ONET, 8 stycznia 2013
 
PŚ w Wiśle: historyczne zawody na skoczni im. Adama Małysza
 
Kamil Stoch. fot. PAP/EPA
 
We wtorek skocznia narciarska w Wiśle-Malince im. Adama Małysza zadebiutuje jako trzeci polski obiekt, po Wielkiej i Średniej Krokwi, w zawodach rangi Pucharu Świata w skokach narciarskich.
 
59. zgłoszonych do udziału w zawodach skoczków zacznie rywalizację od treningu i kwalifikacji. Konkurs zostanie rozegrany w środę o godzinie 20:30.

Skocznia im. Adama Małysza powstała w 2008 roku. Jej punkt konstrukcyjny usytuowany jest na 120 metrze (K 120), rozmiar obiektu wynosi z kolei 134 metry (HS 134). W środę obiekt im. Adama Małysza zadebiutuje jako trzeci polski obiekt, po Wielkiej i Średniej Krokwi, w zawodach rangi Pucharu Świata w skokach narciarskich. Do tej pory odbywały się tu zawody rangi Pucharu Kontynentalnego (zimą i latem), Letniego Grand Prix czy mistrzostw Polski. Teraz na obiekcie "Orła z Wisły" skakać będzie cała światowa czołówka w 12. zawodach indywidualnych Pucharu Świata w sezonie 2012/2013.

Skoczkowie do Polski przybędą zaraz po wielkich emocjach związanych z Turniejem Czterech Skoczni. W Wiśle rozpoczną walkę w mini cyklu na polskich obiektach, bo po czwartkowym konkursie udadzą się do Zakopanego na dwa kolejne konkursy - drużynowy i indywidualny. Wisła deklaruje pełną gotowość do zawodów, zadowolony ze stanu przygotowań jest dyrektor PŚ.

WIĘCEJ

(em)