SPORTOWO

Długosz wygrał bieg na Kasprowy Wierch

 
 
 
 
 
22 października 2012
 
ONET, 20 października
 
Długosz wygrał bieg na Kasprowy Wierch
 
Andrzej Długosz na podium. Fot. Adam Brzoza / Polartec
 
Andrzej Długosz (RMD Montrail Team Rytro) wygrał 5. Tatrzański Biegu Pod Górę. Po 50 minutach i sześciu sekundach dotarł na szczyt Kasprowego Wierchu trasą, którą średnio zaawansowany turysta pokonuje w czasie około trzech godzin.
 
Około dziewięciokilometrową trasę z ronda kuźnickiego na Kasprowy Wierch pokonało 331 biegaczy z Polski, Czech, Słowacji i Wielkiej Brytanii. - Zgłosiło się ponad 600 zawodników, jednak mimo jeszcze większego zainteresowania, ze względu na trudność trasy i jej przewyższenie (około 1100 m) zmuszeni byliśmy zapisy zakończyć już w czerwcu, a liczbę uczestników ograniczyć do 380 osób - podkreślił organizator biegu Maciej Kałwak.

W sobotę w Tatrach panowały bardzo dobre warunki pogodowe - świeciło słońce a temperatura wahała się od 10 do 14 stopni. Wiejący kilka dni wcześniej wiatr halny stopił też zalegający miejscami śnieg. - W poprzednich latach aura nas nie rozpieszczała. Było zimno, padał deszcz lub śnieg, a mimo to wyniki były imponujące. Rekord trasy z 2010 roku wynosił 51,11. Dziś dzięki dobrej pogodzie mamy nowy - dodał Kałwak.

- To był długi sezon, tym bardziej więc cieszy rekord. Udało mi się też kontrolować bieg od samego startu, a to dla mnie jeszcze większa satysfakcja - powiedział Długosz.

Rozpiętość wieku uczestników imprezy była duża - od 17 do 69 lat. Najstarsza zawodniczka Barbara Prymakowska, pierwsza Polka, która po 65. roku życia zdobyła Mont Blanc (2011), urodziła się w 1943 roku.

ŹRÓDŁO ZDJĘCIA

WIĘCEJ

(em)