SPORTOWO

Bieg Ultra Granią Tatr wygrywają Magda Łączak i Przemysław Sobczyk

 
 
 
 
 
19 sierpnia 2013
 
www.podhale-sport.pl, 17 sierpnia 2013
 
Bieg Ultra Granią Tatr wygrywają Magda Łączak i Przemysław Sobczyk
 
Przemysław Sobczyk i Magda Łączak. Fot. Zdzisław Chmiel
 
9 godzin 9 minut i 29 sek potrzebował zakopiańczyk Przemysław Sobczyk aby pokonać 70 km trasę biegu Ultra Granią Tatr.
 
 Najszybszą kobietą byłą Magda Łączak z Mielca, która na mecie zameldowała się z czasem 10 godzin 38 minut i 23 sek. Na trasę morderczego biegu zorganizowanego po raz pierwszy wystartowało 237 biegaczy w tym 21 kobiet , tylko 172 dwoje zostało sklasyfikowanych na mecie.

Wyśrubowany rezultat niespełna - 9 godzin i 10 minut uzyskał zakopiańczyk Przemysław Sobczyk. - Bardzo się ciesze. zakładałem ze trasę ukończę w 9 godzin 45 minut a udało się szybciej. Dziękuję rodzinie za cierpliwość i wyrozumiałość a trenerowi z Teamu Tatra Running Kubie Wiśniewskiemu za pomoc w przygotowaniach. Biegi górskie trenuję od dwóch lat, wcześniej startowałem w zawodach skialpinistycznych.

Do tych zawodów przygotowywałem się specjalnie - trasę przebiegłem w trzech etapach i postawiłem wszystko na jedną kartę. Już na Starorobociańskim Wierchu wiedziałem że jestem w czołówce i nie oddam prowadzenia. Najtrudniejszy moment był na podbiegu na Krzyżne - było bardzo gorąco. Potem w końcówce mocno przycisnąłem bo dowiedziałem się że następny zawodnik jest niedaleko. Bardzo się cieszę ze puchar został w Zakopanem." powiedział triumfator historycznego biegu.

WIĘCEJ

(em)