Anna Figura i Milan Madaj najlepsi w Memoriale Piotra Malinowskiego

30 kwietnia 2014

Podhale Sport, 26 kwietnia 2014

Anna Figura i Milan Madaj zwyciężyli w XVII Memoriale Piotra Malinowskiego w skialpinizmie , który został w sobotę rozegrany w rejonie Hali Gąsienicowej.

Warunki śniegowe zmusiły organizatorów do skrócenia trasy tegorocznego Memoriału. Zrezygnowano z odcinka Zawrat-  Dolina Pięciu Stawów Polskich - Kozia Przełęcz.. Natomiast dołożono podejście do górnych partii Dolinki Koziej,  zjazd do progu i dopiero podejście na Zawrat.

Amatorzy rywalizowali na dwóch pętlach:  Kocioł Gasienicowy - Liliowe - Beskid i Kocioł Gąsienicowy,  a meta obydwu tras usytuowana była przy Murowańcu.

Na starcie z blisko 200 zgłoszonych uczestników wystartowało 42 amatorów i 92 sportowców. Najszybciej trasę tegorocznego Memoriału przebiegł Milan Madaj ( 1.45.33,6).   Słowak z Bobrovca zwyciężył również w kategorii ratowników. Tuż za nim,  ze stratą 1,27,8 na metę wpadł Jacek Żyłka Żebracki, który tym samym zapewnił sobie tytuł mistrza Polski w skialpinizmie i przypieczętował zdobycie Pucharu Polski. Kolejne miejsca zajełi Tomasz Brzeski i Marcin Piętka , którzy zajęli drugi i trzecie miejsce w klasyfikacji MP i PP.