SPORTOWO

Ania Figura mistrzynią świata w sprintach!

 
 
 
 
 
11 lutego 2013
 
4 OUT DOOR.PL, 11 lutego 2013
 
Ania Figura mistrzynią świata w sprintach!
 
Ania Figura. Fot. Monika Strojny
 
To wspaniała informacja dla wszystkich kochających skialpinizm. Zawodniczka z Zakopanego została mistrzynią świata w trakcie rozgrywanych właśnie we francuskim Pelvoux zawodów.
 
Na Mistrzostwach Świata w Skialpinizmie rozgrywanych we francuskim Pelvoux w dolinie Vallouise, 23-letnia zakopianka zdobyła dziś złoty medal w kategorii espoir (tzw. „nadzieje”, seniorki do lat 23). W kategorii open kwalifikacje, półfinał i finał, dały jej 4 miejsce. To największy sukces Polki w tej dyscyplinie. Do finału weszła także juniorka Agata Cikowska, która zajęła ostatecznie 5 miejsce w swojej kategorii.  W najbliższych dniach odbędą się jeszcze starty indywidualne (juniorzy we wtorek, seniorzy w środę), vertical oraz sztafety. W tych ostatnich Polska wystawi zespół kobiecy.

Na Mistrzostwach Świata w Skialpinizmie (dyscyplinie nazywanej także narciarstwem wysokogórskim lub ski-touringiem) Polskę reprezentuje sześć osób: Agata Cikowska i Bartek Bargiel (juniorzy z TKN Tatra Team), Ania Figura, Ania Tybor i Klaudia Tasz (seniorki z KW Zakopane) oraz Kuba Przystaś (senior z SKTJ). Podczas 6 dni zawodów nasi zawodnicy wezmą udział w sprincie, verticalu, startach indywidualnych oraz w sztafecie kobiet.

WIĘCEJ

(em)