PRZEGLĄD PRASY

Inwestycje na zakopiance przyspieszą?

 
 
 
 
 
20 stycznia 2016
 
Gazeta Krakowska, 20 stycznia 2016
 
 
 
Budowa ronda na zakopiance tuż przy granicy Szaflar i Nowego Targu już przesądzona.
 
Wojewoda małopolski Jerzy Pilch zmierza do uzyskania pozwolenia na budowę skrzyżowania, które połączy drogę krajową z planowaną galerią handlową Color Park.

- Rondo będzie budowane na podstawie tzw. specustawy, która umożliwi wykup działek od właścicieli. Wydaje mi się, że prace na drodze mogą ruszyć jeszcze w tym roku. Będą one kosztować w sumie 6 mln zł - mówi Grzegorz Watycha, burmistrz Nowego Targu. To miasto jako inwestor zastępczy zajmie się budową ronda. Sfinansuje je jednak inwestor galerii.

Nowe rondo stanie kilka kilometrów za punktem, gdzie w przyszłości skończy się ekspresowa, dwupasmowa zakopianka. Budowę tej ostatniej na odcinku Rabka - Nowy Targ rząd PiS chce przyspieszyć względem pierwotnych planów.

Jest szansa, że kierowcy zmierzający pod Tatry wcześniej niż planowano będą mogli dojechać do Nowego Targu szeroką dwupasmową drogą ekspresową. Ministerstwo Infrastruktury po przejęciu resortu przez Andrzeja Adamczyka z PiS chce wprowadzić zmiany w Rządowym Programie Budowy Dróg na lata 2014-2023.  

WIĘCEJ

(em)