POLECAMY

Przed nami 49. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich

 
 
 
 
 
17-25 sierpnia 2017
 
Przed nami 49. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich
 
fot. Organizatorzy
 
17 sierpnia 2017 roku rusza kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich.
 
Tego dnia o godz. 16:00 będzie miało miejsce otwarcie plenerowej wystawy fotografii Żywioł Folkloru, ul. Krupówki (rejon oczka wodnego), zaś o godz. 17:00 odbędzie się ogłoszenie wyników 46. Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Tadeusza Staicha na wiersz o tematyce górskiej. Kino Miejsce, ul. Orkana 2 (wejście z tyłu budynku Kina Sokół)

Organizatorzy zapraszają jednocześnie na wystawę "Dziecko w kulturze". W piątek 18 sierpnia o godz. 16:30 w wiosce festiwalowej na Górnej Równi Krupowej otwarta zostanie plenerowa wystawa fotografii. Dziecko jest motywem przewodnim 49. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. Na wystawie będzie można zobaczyć fotografie z okresu od pocz. XX wieku do lat 70. ubiegłego stulecia pochodzące ze zbiorów Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem, Muzeum Etnograficznego w Krakowie oraz zbiorów prywatnych.

Tego samego dnia o godz. 18:00 w namiocie plenerowym na Górnej Równi Krupowej będą miały miejsce warsztaty folklorystyczne. Pod okiem instruktorów, w tym znanego w całej Polsce etnologa, basisty i tancerza Piotra Zgorzelskiego, będzie można spróbować swoich sił w tych trzech ciekawych ludowych tańcach charakterystycznych dla Podhala, Kurpiów, Mazowsza, Radomszczyzny i Podkarpacia oraz południowych Słowian. Warsztaty odbywają się pod Patronatem Naukowym Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Pełny program 49. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich dostępny jest tutaj.
 
op. (msx)