POLECAMY

Malowanki na szkle - spotkanie autorskie z Beatą Gołembiowską

 
 
 
 
 
12 maja 2017
 
Malowanki na szkle - spotkanie autorskie z Beatą Gołembiowską
 
fot. Muzeum Tatrzańskie
 
Beata Gołembiowska po raz pierwszy ujrzała Tatry w wieku 14 lat. Podczas wakacji. Od tamtej pory nie było roku, żeby przynajmniej raz nie odwiedziła Podhala.
 
 Później przyszła emigracja. Na emigracji jej tęsknota za ojczyzną związana była nieodłącznie z górami. Książka pt. "Malowanki na szkle" stała się dla niej powrotem do magicznych górskich miejsc.

W recenzji czytamy:
"Malowanki na szkle" to piękna opowieść o miłości i przyjaźni. O poszukiwaniu lepszego życia, o zawiedzionych nadziejach, o tęsknocie za nieznanym, o poddaniu się nieuniknionemu. O życiu na pokaz, stwarzając pozory, w wyniku czego wszyscy są nieszczęśliwi. To książka pełna tajemnic, niedomówień, ale okraszona pięknymi opisami krajobrazów górskich. Czyta się ją niesamowicie szybko i strasznie żal się z nią rozstawać. Losy Joli, Wandy i Heli w miarę rozwoju zaskakują. Czytelnik zżywa się z bohaterami. Przy tej książce łatwo się wzruszyć, rozmarzyć, uśmiechnąć, a nawet zdenerwować.

Muzeum Tatrzańskie serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Beatą Gołembiowską, która opowie o książce inspirowanej miłością do Tatr i Podhala pt. "Malowanki na szkle" do Galerii Władysława Hasiora 12 maja (piątek) o godz. 18:00, ul. Jagiellońska 18b, 34-500 Zakopane.

Obejrzyj zwiastun
 
op. (msx)