POLECAMY

VIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej “Muzyka na Szczytach”

 
 
 
 
 
3-10 września 2016
 
VIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej “Muzyka na Szczytach”
 
 
Tegoroczny program osnuty został wokół tematyki dotyczącej szeroko pojętego CZASU...
 
...stąd zderzanie ze sobą kompozycji ze skrajnie różnych epok, utworów, w których CZAS staje się czynnikiem formotwórczym, ale także dzieł traktujących CZAS w jego metafizycznych aspektach.

Po raz pierwszy na festiwalu zagości, obok współczesnej, muzyka dawna, i to zarówno w swoim oryginalnym brzmieniu (nurt HIP – Historically Informed Performance), jak i we współczesnych, ale jakże pełnych uroku aranżacjach, co stanowi czasowy „pomost”, łączący minione wieki z teraźniejszością.

Wystąpią najwięksi artyści światowej i polskiej kameralistyki, m.in. wybitna izraelska klarnecistka Shirley Brill, utytułowany pianista Jonathan Aner, światowej sławy sopranistka Olga Pasiecznik, a także osiągający międzynarodowe sukcesy kwartet smyczkowy Royal String Quartet, znany szerokiej publiczności ze współpracy z Kayah. Dyrektorem artystycznym festiwalu jest jeden z najwybitniejszych polskich kompozytorów Paweł Mykietyn.

PROGRAM FESTIWALU
 

Dokładniejszy opis poszczególnych dni festiwalu jest dostępny TUTAJ

Uruchomiliśmy dla Państwa internetowy system SPRZEDAŻY BILETÓW.

VIII festiwal „Muzyka na Szczytach” jak zwykle będzie obfitować w wydarzenia towarzyszące, takie jak wystawa plenerowa poświęcona nowopowstałym salom koncertowym w Polsce „Przestrzenie kultury – tu już brzmi muzyka…”, której wernisaż odbył się 25 sierpnia w STRH Cafe&Gallery z udziałem architekta i urbanisty Tomasza Koniora. Wystawę plenerową będzie można oglądać na parkanie Szpitala Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego w Zakopanem 30 września 2016.

Ponadto 2 września o godz. 18.00 w STRH Cafe&Gallery odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa i ceramiki Beaty Zalot „Niedoskończoność”, połączony z prezentacją najnowszej książki artystki.

Z kolei 6 września będzie miał miejsce wernisaż wystawy „Twórcy Podhala” w Centrum Tradycji i Turystyki w Kościelisku, na której zostanie zaprezentowany dorobek artystyczny wybranych twórców z każdej gminy powiatu tatrzańskiego.

(em)