AKTUALNOŚCI

Zakopane: Ogrodowy wernisaż BOGUSLAWA TOBERA

 
 
 
 
 
Sobota, 17 września 2016, godz. 17.00
 
Zakopane: Ogrodowy wernisaż BOGUSLAWA TOBERA
 
 
Zapraszamy na jednorazowy pokaz ośmiu nowych rzeźb Bogusława Tobera.
 
Bogusław Tober ukończył Liceum Sztuk Plastycznych, następnie studia w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Malarstwo studiował w pracowni prof. Jacka Sienickiego, a lekcje rysunku pobierał u doc. Stefana Damskiego i prof. Mariana Nowińskiego. Znalazł się wśród trzech najlepszych studentów polskich, nagrodzonych przez Ministerstwo Kultury i Sztuki wyjazdem na międzynarodowe Biennale sztuki komputerowej w Montescaligioso (Włochy).

Już w czasie studiów podejmuje działania parateatralne i występuje ze swoimi spektaklami w galeriach, min. w galerii Brama w Warszawie. Cały czas pracuje nad własnym stylem i wyzwala się spod wpływów akademii. Wystawia swoje prace w wielu galeriach warszawskich - Brama, Zapiecek, Galeria Promocyjna, galeria Prezydenta Warszawy, galeria ASP oraz w Teatrze Nowym u Adama Hanuszkiewicza.

Wyjeżdża na roczny pobyt studyjny do Paryża. Prezentuje prace m.in. w awangardowej Galerii Modern Kunst Forum – Elsie Stroetinga w Amsterdamie. Pracuje jako scenograf w TVP. Po dłuższej przerwie w 2010 roku eksponuje swoje 24 obrazy figuratywne w dawnej Galerii Burzca w Zakopanem.

Następnie w 2012 roku w Galerii Sztuki Współczesnej DOM DOKTORA w Zakopanem prezentuje cykl obrazów abstrakcyjnych. W marcu 2016 roku pokazuje całkowicie nowe prace malarskie i rzeźbiarskie z okazji otwarcia Galerii 2Piętro w Warszawie w wystawie zbiorowej. W lipcu 2016 roku bierze udział w wystawie Artyści Zakopiańscy-2016 w salach Miejskiej Galerii Sztuki, prezentując swoje nowe obiekty.

Obecna wystawa jest jednorazowym pokazem ośmiu nowych rzeźb w przestrzeni ogrodu przy atelier w Zakopanem.

(em)