KALENDARZ WYDARZEŃ

Kolejne koncerty w ramach obchodów 25. rocznicy śmierci Tadeusza Brzozowskiego

 
 
 
 
 
21 i 23 sierpnia, godz. 19.00
 
Kolejne koncerty w ramach obchodów 25. rocznicy śmierci Tadeusza Brzozowskiego
 
 
Stowarzyszenie Tatrzański Klub Niezależnych zaprasza na dwa koncerty Młodzieżowej Orkiestry Dętej “Fermata Band”, które odbędą się 21 i 23 sierpnia w Zakopanem.
 
W najbliższy wtorek 21 sierpnia 2012r. w kościele św. Krzyża w Zakopanem o godzinie 19.00 wystąpi młodzieżowa orkiestra dęta „Fermata Band”. Jest to kolejny koncert z cyklu „Koncerty w Zakopanem – wiosna, lato 2012”. Zespół z Nowej Soli wykona utwory m. in. G.H. Haendla, W.A. Mozarta, C. Orffa, J. de Haan. Orkiestrę poprowadzi Janusz Gabryjelski.

Z kolei we czwartek 23 sierpnia b.r. o godzinie 19.00 młodzi muzycy wystąpią w sali koncertowej hotelu Grand Nosalowy Dwór. Tego wieczoru usłyszymy utwory muzyki filmowej i rozrywkowej, np. wiązankę utworów Enio Morricone, Elmera Bernsteina temat z „Siedmiu wspaniałych” czy wiązankę przebojów zespołu ABBA.

Historia orkiestry wiąże się nierozerwalnie z dziejami parafii pw. św. Józefa Rzemieślnika, która została założona 16.12.1984 r. Proboszczem tej parafii mianowany został ks. Józef Kocoł. Proboszcz bardzo szybko rozpoczął tworzenie różnych form życia wspólnoty parafialnej. Jedną z pierwszych takich inicjatyw było nawiązanie współpracy z orkiestrą Zespołu Szkół Elektrycznych w Nowej Soli. Na początku tej współpracy orkiestra uświetniała ważniejsze uroczystości religijne parafii i obecność orkiestry w życiu parafii stał się nieodzownym elementem wszystkich wydarzeń. Narodził się wtedy pomysł o utworzeniu parafialnego zespołu instrumentalnego.             

W październiku 2002 roku stały zespół (Fermata Band) rozpoczął swą działalność. Ks. Kocoł stworzył wspaniałe warunki do tego, aby inicjatywa ta mogła się rozwijać i służyć całej parafii. W pierwszym okresie działalności zespół składał się zaledwie z czternastu osób. Obecnie zespół liczy już prawie sześćdziesiąt osób.