KALENDARZ WYDARZEŃ

Bukowina Tatrzańska: Przegląd Palm Wielkanocnych

 
 
 
 
 
Niedziela, 24 marca 2013,godz. 12.15
 
Bukowina Tatrzańska: Przegląd Palm Wielkanocnych
 
 
Zgodnie z wieloletnią tradycją w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej w Niedzielę Palmową 24 marca 2013 o godzinie 12.15 odbędzie się coroczny Przegląd Palm Wielkanocnych.
 
Przegląd ma na celu zachowanie i pielęgnowanie tradycji wykonywania palm wielkanocnych, stanowiąc ważny element wychowania młodego pokolenia w duchu poszanowania własnej kultury. W roku 2012 w Przeglądzie Palm w Domu Ludowym uczestniczyło ponad 170 dzieci, z czego większość wyzdajanyk w góralski przyodziywek. Cieszy fakt, że stara tradycja ludowa jest nadal kultywowana. To dzięki hojności sponsorów wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i drobne upominki.

Przed nami kolejny już Przegląd Palm Wielkanocnych. Tegoroczny Przegląd wsparli: Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A., kompleks BUKOVINA Terma Hotel Spa, PORTAL TATRZAŃSKI, GS Bukowina Tatrzańska G.S. Bukowina Tatrzańska Spółka z o.o., Joanna i Stasikowie Delikatesy „Na Klinie” i Pani Maria Kuchta – Pensjonat „Jutrzenka” w Bukowinie Tatrzańskiej.

Bukowiańskie Centrum Kultury „Dom Ludowy” serdecznie dziękuje wszystkim sponsorom i sympatykom folkloru i sztuki ludowej, którzy przyczyniają się do organizacji i sprawnego przebiegu imprez.

(em)