KALENDARZ WYDARZEŃ

Śladami pradziadów w Zakopiańskim Centrum Edukacji

 
 
 
 
 
Niedziela, 19 lutego, godz. 10.00
 
Śladami pradziadów w Zakopiańskim Centrum Edukacji
 
Fot. Regina Watycha
 
Towarzystwo Patriotyczne Młodzi Młodym i Słowiańska Drużyna Lugiów zapraszają na wystawę "Śladami pradziadów - kultura wczesnego średniowiecza w przedchrześcijańskiej Polsce". Zakopiańskie Centrum Edukacji im. H. Modrzejewskiej, ul. Kasprusie 35a.
 
Wystawę można oglądać codziennie do 26 lutego. W każdą niedzielę, w godzinach 10.00 -14.00 odbywają się żywe lekcje historii i pokazy walk wojów. Wystawa czynna jest codziennie. Organizatorzy zapraszają osoby indywidualne, grupy i uczniów szkół.

- Można tu na własne oczy zobaczyć ekwipunek i uzbrojenie, jakimi posługiwali się nasi przodkowie, poznać obrzędowość, a nawet spróbować swych sił w starciu z jednym z wojów. Powszechnie znana jest mitologia antyczna, my postaramy się przybliżyć państwu mitologię naszą własną, słowiańską, która swym bogactwem nie odbiega od mitów greckich. Wystawy tego typu są nietypowe i jedyne w swoim rodzaju, gdyż pozwalają przenieść się w świat średniowiecznych wojów, poczuć to na własnej skórze i poznać kulturę materialną - zaprasza Przewodniczący TP Młodzi Młodym Mateusz Chramiec.

Fot. Regina Watycha

(em)