KALENDARZ WYDARZEŃ

Szkicownik podróży do Tatr - wernisaż wystawy poplenerowej

 
 
 
 
 
7 kwietnia 2017
 
Szkicownik podróży do Tatr - wernisaż wystawy poplenerowej
 
fot. Muzeum Tatrzańskie
 
Muzeum Tatrzańskie zaprasza 7 kwietnia 2017 r. na wernisaż wystawy poplenerowej Tatrzańskiej Czytelni Szkicowników “Szkicownik podróży do Tatr”. Wystawa jest efektem pracy grupy artystów różnych środowisk twórczych, prezentowane będą prace artystów związanych między innymi z Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie oraz z Instytutem Sztuk Pięknych Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie.
 
Podczas pleneru w Tatrach twórcy utrwalą w szkicownikach swoje odczucia i obserwacje doświadczane w czasie wędrówki. Każdy z uczestników wyróżnia się innym warsztatem artystycznym, są wśród nich studenci, absolwenci studiów artystycznych, ale także profesorowie uczelni artystycznych. Oprócz artystów posługujących się tradycyjnymi technikami, będą twórcy związani z nowymi mediami. Podczas pleneru każdy uczestnik pójdzie własną drogą a to, co będzie dla niego ważne uwieczni w szkicowniku.

Szkice są zapisem pełnym świeżości i powstają spontanicznie, na tym też polega ich atrakcyjność. W szkicowniku więcej wolno, szkic można w dowolnej chwili pozostawić niedokończony, można zapisać na nim uwagi, które już nie znajdą się w skończonym dziele. Szczerość i swoboda szkiców zachęca do oglądania szkicowników.

Galeria Władysława Hasiora (filia Muzeum Tatrzańskiego) Zakopane, ul. Jagiellońska 18b, godz. 17:00

op.(msx)