FELIETON

Felieton

 
Poświąteczne rozmyślania Serwety
Maciej Serweta
Najpierw trzeba było sobie zadać trud znalezienia właściwej. A to nie zawsze było takie proste. Potem trzeba było poświęcić kilka dobrych minut... więcej »
 
 
 
Baca, elektronik i zegarmistrz
Maciej Serweta
Po tak zwanych internetach przetoczyła się niedawno fala szyderstwa z bezpłatnych kursów pasterskich na bacę i juhasa. Kursy te zorganizował... więcej »
 
 
 
Na powitanie
Maciej Serweta
Od niedawna mam przyjemność współtworzyć wirtualną przestrzeń, którą Ewa Matuszewska przez lata ciężkiej pracy stworzyła, pielęgnowała... więcej »
 
 
 
Do zobaczenia - gdzieś, kiedyś...
Ewa Matuszewska
Czytelnicy portalu Zakopane dla Ciebie z pewnością zauważyli, że od końca ubiegłego roku nie pojawiają się w nim nowe materiały.... więcej »
 
 
 
Krytyka niby neoromantyzmu, czyli jak nie być ofiarą losu
Mariusz Koperski
Na Kongresie Kultury, który odbył się niedawno w Warszawie, odczytano list prof. Marii Janion. Napisała w nim między innymi: “Dziś... więcej »
 
 
 
Tatrzańskie lato po cepersku i po góralsku
Krzysztof Trebunia-Tutka
Ciągle się dziwię, że mimo wielkiej popularności naszych gór, owiec i oscypków, wiedza o nich jest tak naiwnie uładzona. Góry jawią się... więcej »
 
 
 
O święcie 4 czerwca, czyli między nami rebeliantami
Mariusz Koperski
Takie nastały czasy, łatwo zostać “rebeliantem”. Zostaje się nim mimochodem, z dnia na dzień na podstawie procedury bardzo... więcej »
 
 
 
Więcej miłości, cierpliwości i wyrozumiałości każdego dnia
Ewa Matuszewska
Nie zawsze Ją lubię, ale zawsze kocham. Nie mam cierpliwości, by kolejny raz wysłuchiwać opowieści o naszej “porąbanej” (to Jej... więcej »