AKTUALNOŚCI

XII Dni Lajtowe - alpiniści w Nosalowym Dworze

 
 
 
 
 
11-13 listopada
 
XII Dni Lajtowe - alpiniści w Nosalowym Dworze
 
 
Dni Lajtowe są świętem ludzi gór, cyklicznym spotkaniem wszystkich członków i sympatyków Polskiego Klubu Alpejskiego. Nic dziwnego, że klubowicze czekają na festiwal cały rok. Jest to jedna z niewielu okazji, aby spotkać się w tak dużym gronie i podsumować dokonania Klubu z całego sezonu.
 
Zapraszamy na weekend pod znakiem gór. Od 11 do 13 listopada  odbędzie się wielkie święto wszystkich miłośników gór całego świata.To właśnie wtedy w Zakopanem, w hotelu Nosalowy Dwór, już po raz dwunasty rozpoczną się Dni Lajtowe,  organizowane przez Polski Klub Alpejski.
 
Podczas festiwalu miłośnicy gór mogą obejrzeć filmy górskie, wysłuchać relacji z najciekawszych wypraw, spotkać się i podyskutować z najbardziej znanymi alpinistami z Polski i świata. Do tej pory gośćmi Dni Lajtowych były m.in. takie międzynarodowe sławy alpinizmu jak Reinhold Messner, Simone Moro, Silvio Mondinelli  i Aleksiej Bołotov. Z polskich wspinaczy imprezę odwiedziła m.in.wybitna  himalaistka Kinga Baranowska.  W tym roku główną gwiazdą naszego festiwalu jest pierwsza zdobywczyni Korony Himalajów - Edurne Pasaban.

Strona organizatora

 
 
Pierwsza zdobywczyni Korony Himalajów - Edurne Pasaban
XII Dni Lajtowe