AKTUALNOŚCI

Psio Crew - koncert w Restauracji Bubuja [FOTO, VIDEO]

 
 
 
 
 
28 lipca 2017
 
Psio Crew - koncert w Restauracji Bubuja [FOTO, VIDEO]
 
fot. Maciej Serweta
 
Na letnim tarasie Restauracji Bubuja, w piątkowy wieczór gościł zespół Psio Crew.
 
 Sam zespół o sobie : “Psio Crew” (wym. “psio krew”) jest sekwencją dźwięków, używanych w celu rozładowania napięcia wynikającego z uniesienia emocjonalnego. “Psio Crew” należy do grupy nieprzyzwoitych zwrotów słownych i jest reakcją, odpowiedzią na bodźce, które docierają do nas z otaczającego świata.

Zespół stworzyli: Maciej “Kamer” Szymonowicz i Mateusz “Gooral” Górny w 2004 roku w Bielsku-Białej. Grupa prezentuje połączenie tradycyjnych melodii z elementami drum and bass, trip hop i dub, ragga, hip-hop, które zrobiło spore zamieszanie na scenie muzycznej w kraju i zagranicą, a zestawienie góralskiego śpiewu z beatboxem stało się oryginalną wizytówka zespołu.

Psio Crew zagrało na kilkudziesięciu najważniejszych festiwalach, m.in. Siget Festival (Budapeszt, Węgry), Fusion Festival (Larz, Niemcy), Open’er Festival (Polska), Przystanek Woodstock (Polska), Terra Polska (Berlin, Niemcy), Colours of Ostrava (Czechy). Kapela Psio Crew reprezentowała Polskę w Izraelu na festiwalu Jerusalem Art&Craft Fair oraz podczas dni polskich w Baku w Azerbejdżanie. Zespół wystąpił również w słynnym klubie jazzowym Porgy&Bess w Wiedniu, na Lotos Jazz Festiwal Zadymka Jazzowa w Bielsku-Białej oraz w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.
Poniżej prezentujemy dwa utwory, które zespół zagrał na letnim tarasie Restauracji Bubuja:


Psio Crew [1] - koncert w Restauracji Bubuja 28.07.2017
Psio Crew [2] - koncert w Restauracji Bubuja 28.07.2017
 
msx
 
fot. Maciej Serweta
fot. Maciej Serweta
fot. Maciej Serweta
 
fot. Maciej Serweta
fot. Maciej Serweta
fot. Maciej Serweta