AKTUALNOŚCI

Polskie Koleje Linowe wprowadzają zmiany w ofercie

 
 
 
 
 
3 czerwca 2016
 
Polskie Koleje Linowe wprowadzają zmiany w ofercie
 
 
Polskie Koleje Linowe wprowadzają do oferty podział biletów na sezon wysoki i niski.
 
Polskie Koleje Lino Ceny niektórych biletów na Kasprowy Wierch spadną nawet o 10 zł. W lipcu kolej linowa będzie czynna o godzinę dłużej.

Sezon niski będzie obowiązywał od kwietnia do czerwca oraz od października do listopada. W tym okresie w dni powszednie bilety obejmujące przejazd koleją linową na Kasprowy Wierch w górę i w dół będą tańsze o 10 zł. Ceny biletów w jedną stronę spadną natomiast o 5 zł. W weekendy i święta w tym samym okresie ceny nie zmienią się w porównaniu do dotychczasowego cennika.

Sezon wysoki będzie trwał od grudnia do marca i od lipca do września. Turyści korzystający z kolei na Kasprowy Wierch w tym okresie zapłacą za bilet kupowany w kasie średnio o 6 zł więcej niż dotychczas. Nie zmienią się natomiast ceny biletów rezerwowanych online oraz ceny biletów uprawniających do podróży szybką ścieżką, czyli tzw. fast track.

- Koleje linowe, w szczególności kolej linowa na Kasprowy Wierch to jedna z głównych atrakcji Zakopanego. Ograniczenia związane z tym, że działa ona na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego sprawiają, że możemy przewieźć ściśle określoną grupę turystów – zdecydowanie mniejszą niż liczba zainteresowanych taką podróżą. Wprowadzając w ofercie podział na sezon wysoki i niski, chcemy zachęcić gości by odwiedzali nasze ośrodki także wtedy, gdy ruch turystyczny w Zakopanem jest mniejszy. Tatry są wtedy równie piękne – mówi Patryk Białokozowicz, członek zarządu PKL ds. sprzedaży i marketingu.

- Obniżka cen w okresie niskim to szansa na podróż koleją linową dla osób o mniej zasobnym portfelu, a także ukłon w stronę mieszkańców Zakopanego, którzy z kolei na Kasprowy Wierch korzystają poza sezonem – dodaje.

Na Gubałówce ceny w sezonie niskim pozostaną bez zmian, a w sezonie wysokim wzrosną średnio o 1 zł. W obu zakopiańskich ośrodkach PKL najmłodsi i seniorzy mogą korzystać z ulg. - Dzieciom do 4 roku życia przysługuje darmowy przejazd kolejami PKL – na podstawie biletu rodzica. Ze zniżek mogą natomiast korzystać dzieci w wieku do 10 lat, młodzież szkolna na podstawie legitymacji oraz studenci do 26 roku życia. Prawo do zniżek na bilety mają także osoby powyżej 65 roku życia – mówi Patryk Białokozowicz.

Dodatkowo przez cały lipiec turyści będą mogli wjechać kolejką na Kasprowy Wierch o godzinę wcześniej niż zazwyczaj, dzięki czemu osoby planujące długie trasy w górach będą mogły wcześniej rozpocząć wędrówkę. Kolej będzie kursowała już od godz. 6.00 do godz. 21.00.  

Zmiany w ofercie wejdą w życie 1 lipca 2016.

(em)