POLECAMY

Do Teatru za grosze

 
 
 
 
 
13 maja 2017
 
Do Teatru za grosze
 
fot. Maciej Serweta
 
Teatr im. St. I. Witkiewicza w Zakopanem, wraz z 98 teatrami z 39 polskich miast bierze udział w akcji "Bilet do teatru za 500 groszy".
 
 „Bilet do teatru za 500 groszy” jest akcją ogólnopolską, finansowaną ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowaną przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Najlepszym dowodem na jej sens, a jednocześnie na ważność i potrzebę finansowania teatru z publicznych pieniędzy (jako publicznej wartości), są liczby ubiegłych lat. Co roku w akcji organizowanej z okazji Dnia Teatru Publicznego bierze udział kilkadziesiąt tysięcy widzów ze wszystkich województw.

Sprzedaż biletów rozpocznie się 13 maja o godz. 10:00 i potrwa do godz. 14:00, a na świętowanie Dnia Teatru Publicznego - zakopiański Teatr wybrał spektakl ”CALIGULA" Alberta Camusa, który zagrany zostanie w piątek 19 maja o godzinie 19:15 na Scenie Witkacego.

Zgodnie z zasadami akcji zakupu biletu można dokonać osobiście w Kasie Teatru. Nie ma wcześniejszych rezerwacji. 13 maja jedna osoba będzie mogła zakupić maksymalnie 2 bilety.

Pomysł tego święta zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce – a więc teatr dostępny i mówiący w imieniu każdego – obchodził 250-lecie swojego istnienia. Majowa akcja biletu za grosze, w którą zaangażowało się 100 teatrów publicznych w całej Polski była jednym z najważniejszych wydarzeń obchodów i jak do tej pory cieszyła się wielkim powodzeniem.
 
op. (msx)