AKTUALNOŚCI

Zakopane sadzi rodzime gatunki drzew

 
 
 
 
 
12-13 maja 2017
 
Zakopane sadzi rodzime gatunki drzew
 
fot. UM Zakopane
 
Wbrew kontrowersyjnej "modzie" na hurtową wycinkę istniejącego drzewostanu - Tatrzański Park Narodowy i Burmistrz Miasta Zakopane zapraszają do aktywnego udziału w akcji sadzenia rodzimych gatunków drzew oraz krzewów na terenie miasta.
 
 Do akcji przystąpiły szkoły, przedszkola, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe. Mogą także włączyć się w nią wszyscy zainteresowani mieszkańcy. Miasto Zakopane wraz z Tatrzańskim Parkiem Narodowym przygotowało ok. 2 tys. sadzonek specjalnie na tą akcję.

W ramach zajęć plenerowo–edukacyjnych w dniu 12.05.2017r. (piątek) dzieci wraz z opiekunami otrzymają sadzonki drzew i krzewów, które przy udziale pracowników TPN posadzą na swoich terenach lub na działkach gminnych. Będzie to ciekawa lekcja poświęcona rodzimej górskiej przyrody. Z kolei spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe otrzymają sadzonki drzew i krzewów w sobotę 13.05.2017 r.

W dniu 13.05.2017 r. (sobota) od godz. 9.00 – 12.00 zapraszamy również na Dolną Rówień Krupową (za Urzędem Miasta Zakopane) wszystkich mieszkańców, którzy chcieliby otrzymać sadzonki drzew i posadzić je na swoich terenach położonych w Zakopanem. Będą to przede wszystkim sadzonki jaworów i limb. Zapewniona zostanie także fachowa pomoc w zakresie podstaw sadzenia drzew i krzewów oraz ich dalszej pielęgnacji.

Ilość sadzonek jest ograniczona, jednakże w przypadku dużego zainteresowania już jesienią tego roku będą planowane kolejne akcje. Osoby zainteresowane sadzonkami innych rodzimych gatunków drzew i krzewów będą mogły zadeklarować chęć ich pozyskania w kolejnych ich terminach.
 
op. (msx)/ Biuro ds. Kontaktów z Mediami Urząd Miasta Zakopane