AKTUALNOŚCI

Zakopane: Ogólnopolskie Warsztaty Architektoniczne

 
 
 
 
 
17 - 18 października 2016
 
Zakopane: Ogólnopolskie Warsztaty Architektoniczne
 
 
Towarzystwo Opieki nad Zabytkami – Oddział Podhalański poleca Ogólnopolskie Warsztaty Architektoniczne OSSA.
 
Ciekawe wykłady architektów światowego formatu, a przy okazji dyskusja o współczesnej architekturze i budownictwie w Zakopanem. Warsztaty zostały zorganizowane dzięki staraniom Ogólnopolskiego Stowarzyszenie Studentów Architektury. TOnZ jest partnerem tych wydarzeń.

Tegoroczne hasło Warsztatów to równo_Regle. Temat nawiązuje do skrajności występujących w Zakopanem, silnie zależnych od siebie, a jednak stojących w opozycji. Różnorodne aspekty miasta składają się na jego nieokreśloną tożsamość. Razem, ale obok siebie przewijają się KONTEKST i ANTYKONTEKST.

Juhani Pallasmaa: KONTEKST - wykład OSSA & Rockwool
Poniedziałek,17 października 2016, godz. 15.00 – 18.00
Kino Giewont, ul. Tadeusza Kościuszki 4

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Studentów Architektury zaprasza na wykład Juhani'ego Pallasmaa'y, aby zastanowić się nad terminem KONTEKSTU w architekturze.

Juhani Pallasmaa jest jednym z najbardziej znanych fińskich architektów i myślicieli. Pełnił funkcje rektora Instytutu Sztuk Przemysłowych w Helsinkach i dziekana wydziału architektury na Uniwersytecie Technologicznym w Helsinkach.

Rozważania architekta poruszają temat relacji pomiędzy człowiekiem a jego otoczeniem. Pallasmaa w swoich publikacjach odwołuje się do tradycji filozoficznych i estetycznych, tworząc w rezultacie refleksje na granicy teorii architektury, filozofii i kultury współczesnej cywilizacji.

W Polsce, nakładem wydawnictwa Instytut Architektury, ukazały się jak dotąd dwie jego książki: Oczy skóry. Architektura i zmysły oraz Myśląca dłoń. Egzystencjalna i ucieleśniona mądrość w architekturze.

Wykład odbędzie się 17 października 2016 roku, o godzinie 15.00 w Kinie Giewont. Wydarzenie jest otwarte i nie wymaga wcześniejszej rejestracji. Liczba miejsc siedzących ograniczona.

Organizacja wykładu przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Studentów Architektury OSSA jest możliwa dzięki wsparciu firmy ROCKWOOL. Nieocenionej pomocy w organizacji wydarzenia udzieliła Ambasada Finlandii Warszawie - Suomen suurlähetystö Varsova i Instytut Architektury. Dziękujemy!

Facebook

Johannes Schafelner: ANTYKONTEKS - wykład OSSA & ECHO Investment
Wtorek, 18 października 2016, godz. 14.00 –18.00
Hotel Belvedere, ul. Droga do Białego 3

Tematem drugiej części wykładów XX edycji Warsztatów OSSAA będzie ANTYKONTEKST, który omówi Johannes Schafelner, architekt londyńskiego biura Zaha Hadid Architects.

Wykład odbędzie się 18 października o godzinie 14.00 w Hoteu Belvedere (ul. Droga Do Białego 3). Wydarzenie jest otwarte i nie wymaga wcześniejszej rejestracji. Liczba miejsc siedzących ograniczona.

Organizacja wykładu przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Studentów Architektury OSSA jest możliwa dzięki wsparciu firmy ECHO Investment. Nieocenioną pomoc udzieliła również Grupa TRIP. Dziękujemy!

Facebook

(em)